جدیدترین گالری عکس های بازیگران

اسامی نامزدها و کاندیدهای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر ۹۶

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

نامزدهای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر امسال با حضور خبرنگاران با فاصله یک شب به اختتامیه جشنواره فیلم فجر اعلام گردید.

در ادامه لیست کاندیدهای سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر ۹۶ را به صورت کامل در بخش های محتلف مشاهده نمایید.

بهترین بازیگر نقش اول زن:

سارا بهرامی (دارکوب)
باران کوثری (عرق سرد)
شبنم مقدمی (خجالت نکش)
ماهور الوند (چهارراه استانبول)
مهناز افشار (دارکوب)
هانیه توسلی (سوتفاهم)


بهترین بازیگر نقش اول مرد:

امیر جدیدی (تنگه ابوقریب)
امیر جدیدی (عرق سرد)
امین حیایی (شعله‌ور)
بابک حمیدیان (سرو زیر آب)
رضا عطاران (مصادره)
سعید آقاخانی (کامیون)
نوید محمدزاده (مغزهای کوچک زنگ‌زده)


نامزدهای بهترین بازیگر مکمل مرد:

پژمان جمشیدی (سوتفاهم)
جمشید هاشم‌پور (دارکوب)
سیامک انصاری (بمب)
فرهاد اصلانی (مغزهای کوچک زنگ‌زده)
مسعود کرامتی (چهارراه استانبول)
نوید پورفرج (مغزهای کوچک زنگ‌زده)


نامزدهای بهترین بازیگر مکمل زن

🔹سحر دولتشاهی (عرق سرد)
🔹سحر دولتشاهی (چهارراه استانبول)
🔹لیلی رشیدی (عرق سرد)
🔹نگار عابدی (دارکوب)
🔹هدی زین‌العابدین (عرق سرد)


کاندیدهای بهترین کارگردانی :

به وقت شام (ابراهیم حاتمی‌کیا)
تنگه ابوقریب (بهرام توکلی)
دارکوب (بهروز شعیبی)
سرو زیر آب (محمدعلی باشه آهنگر)
کامیون (کامبوزیا پرتوی)
مغزهای کوچک زنگ‌زده (هومن سیدی)


نامزدهای بهترین فیلم ( تهیه کنندگی)
🔹بمب
🔹به وقت شام
🔹تنگه ابوقریب
🔹دارکوب
🔹سرو زیر آب
🔹کامیون
🔹مغزهای کوچک زنگ‌زده

نامزدهای بهترین طراحی صحنه:

🔹بمب
🔹تنگه ابوقریب
🔹دارکوب
🔹سرو زیر آب (عباس بلوندی)
سوتفاهم (کیوان مقدم)


نامزدهای بهترین طراحی لباس :

🔹بمب (سارا خالدی زاده)
🔹خجالت نکش (رعنا امینی)
🔹سوتفاهم (سارا سمیعی)
🔹شعله‌ور (سوسن نوروزی)
🔹مغزهای کوچک زنگ‌زده (مارال جیرانی)


نامزدهای بهترین چهره‌پردازی:

🔹تنگه ابوقریب (سعید ملکان)
🔹چهارراه استانبول (عباس عباسی)
🔹دارکوب (فاطمه و زهرا کمالی)
🔹شعله‌ور (مهرداد میرکیانی)
🔹کامیون (بابک اسکندری)


نامزدهای بهترین تدوین:

🔹به وقت شام
🔹دارکوب
🔹عرق سرد
🔹کامیون
🔹مغزهای کوچک زنگ‌زده


نامزدهای بهترین صدابرداری:
🔹بمب
🔹به وقت شام
🔹تنگه ابوقریب
🔹سوتفاهم
🔹مغزهای کوچک زنگ زده


نامزدهای بهترین صداگذاری:

🔹امپراتور جهنم
🔹به وقت شام
🔹تنگه ابوقریب
🔹شعله‌ور
🔹مغزهای کوچک زنگ‌زد


نامزدهای بهترین موسیقی:

🔹به وقت شام (کارن همایون‌فر)
🔹بمب
🔹تنگه ابوقریب
🔹دارکوب
🔹شعله‌ور
🔹عرق سرد


بهترین جلو‌ه‌های ویژه بصری:

🔹بمب
🔹به وقت شام
🔹تنگه ابوقریب
🔹چهارراه استانبول
🔹سرو زیر آب
🔹لاتاری
🔹ماهورا


نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:

🔹بمب
🔹به وقت شام
🔹تنگه ابوقریب
🔹سرو زیر آب
🔹ماهورا


کاندیدهای بهترین فیلمبرداری:

🔹بمب
🔹تنگه ابوقریب
🔹سرو زیر آب
🔹مغزهای کوچک زنگ‌زده
🔹عرق سرد


کاندیدهای بهترین فیلمنامه :

🔹بمب (پیمان معادی)
🔹سرو زیر آب (محمدعلی و حامد باشه آهنگر)
🔹شعله‌ور (حمید نعمت‌الله و هادی مقدم‌دوست)
🔹کامیون (کامبوزیا پرتوی)
🔹مغزهای کوچک زنگ‌زده (هومن سیدی)